Telefon kontaktowy

602 593 206

Poniedziałek - Piątek
13:00 - 19:00
Sobota
11:00 - 15:00

Adres e-mail

kontakt@miziole.pl

Miziole są autorskim pomysłem dwóch sióstr: Ani i Justyny. Stanowią odpowiedź na zalew plastikowych, tworzonych na globalny rynek, pod uśrednione gusta i potrzeby zabawek, wśród których ze świecą szukać przedmiotów miłych dla oka dorosłych, przeznaczonych dla noworodków czy prezentujących chociażby polski alfabet – co gorsza wiele z nich po kilku użyciach ląduje w kącie. Są próbą stworzenia czegoś nowego, jednocześnie przyjaznego, praktycznego i ładnego, na bazie klasycznych kształtów, z wykorzystaniem najprostszych, ale wysokiej jakości tworzyw. Są wyrazem pasji i radości z obcowania ze światem dzieci.

Aby zapewnić indywidualny charakter każdego Miziola, zdecydowałyśmy się wykonywać je w całości ręcznie, według naszych autorskich wzorów. Do szycia wykorzystujemy przyjazne dziecku, przyjemne w dotyku i głównie naturalne materiały. Dużą wagę przywiązujemy do tego, by Miziole były ekologiczne i bezpieczne dla dzieci. By uwzględniały ich specyficzne potrzeby rozwojowe i edukacyjne (przykładowo: Miziole dla najmłodszych mają kontrastowe, łatwo rozpoznawalne w tym wieku kolory i zawierają szeleszczące elementy, Miziole dla starszych uczą kolorów, kształtów, literek i cyferek). By wreszcie mogły im towarzyszyć przez długie lata jako ukochane przytulanki i maskotki, kształtując ich zmysł estetyczny i zdobiąc dziecięcy pokój. Mamy nadzieję, że Miziole dzięki oryginalnej formie zdobędą też uznanie wśród dorosłych.

Ania – pedagog, projektant i konstruktor odzieży z wieloletnim doświadczeniem; z pasją nie tylko zszywa różne materiały, ale też na szmacie (zwanej przez niektórych paralotnią) lata, ma słabość do dzieci i do czekolady.
Justyna – pedagog pracujący na co dzień z dziećmi w różnym wieku, matka dwójki maluchów (to one są pierwszymi recenzentami kolejnych Mizioli); wolny czas spędza najchętniej w górach i w dalekich podróżach.